Землі рекреаційного призначення

До земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації.

В Чернівецькій області до земель рекреаційного призначення віднесено 80,1 га.

Чернівецька область із неповторною красою гірської частини та Дністровського каньйону з рукотворним водосховищем має всі підстави на значне збільшення об’єктів, відповідно і земель, цієї категорії. Бурхливого розвитку набуває «зелений туризм».

Під туризмом законодавець розуміє тимчасовий виїзд людей із місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних або професійно-ділових цілях без зайняття оплачуваною діяльністю. Спорт визнається як органічна частина фізичної культури, особлива сфера виявлення та уніфікованого порівняння досягнень людей у певних видах фізичних вправ, технічної, інтелектуальної та іншої підготовки шляхом змаганої діяльності.

Рекреаційні території можуть мати свого землекористувача (землі лісогосподарського призначення, природо-заповідного чи водного фондів). У таких випадках земельні ділянки окремих категорій мають, так би мовити, «подвійне» використання. Так, у лісах та на землях природо-заповідного фонду найчастіше облаштовують навчально-туристичні та екологічні стежки чи марковані траси, будинки відпочинку, пансіонати, спортивні й оглядові площадки тощо.

Земельним кодексом України до земель рекреаційного призначення віднесені також земельні ділянки, надані для дачного будівництва та інших об’єктів стаціонарної рекреації.

З метою належного збереження та відтворення корисних функцій земель рекреаційного призначення необхідно розробити допустимі рівні рекреації, які б забезпечували самовідтворення цих функцій, тобто допустиме антропогенне навантаження на об’єкти та землі рекреаційного призначення.

Основними факторами, які гальмують розвиток рекреаційної індустрії, є: відсутність належної дорожньої мережі з відповідною інфраструктурою щодо надання послуг та вкрай низьке інформаційне забезпечення пропозицій спілкування з природою, старожитностями, про соціально-побутові умови на конкретних об’єктах рекреації у літній та зимовий періоди відпочинку.

Корисні посилання

Контактна інформація

Статистика відвідувань

0048220
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всі дні
57
6
63
102
422
145
48220

Прогноз сьогодні
192

0.85%
0.78%
0.03%
0.05%
98.28%

Ваш IP:18.234.51.17

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla templates by L.THEME