Землі історико-культурного призначення

До земель історико-культурного призначення відносять землі, на яких розташовані:

  • історико-культурні заповідники, музеї-заповідники, меморіальні парки, меморіальні (цивільні та військові) кладовища, могили, історичні або меморіальні садиби, будинки, споруди і пам’ятні місця, пов’язані з історичними подіями;
  • городища, кургани, давні поховання, пам’ятні скульптури та мегаліти, наскельні зображення, поля давніх битв, залишки фортець, військових таборів, поселень і стоянок, ділянки історичного культурного шару укріплень, виробництв, каналів, шляхів;
  • архітектурні ансамблі і комплекси, історичні центри, квартали, площі, залишки стародавнього планування і забудови міст та інших населених пунктів, споруди цивільної, промислової, військової, культової архітектури, народного зодчества, садово-паркові комплекси, фонова забудова.

Відповідно положень чинного земельного законодавства землі історико-культурного призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. Водночас, навколо важливих об’єктів історико-культурного призначення встановлюють охоронні зони із забороною діяльності, яка шкідливо впливає або може вплинути на додержання режиму використання цих земель. За даними державного земельного кадастру (статистична звітність форма N2 6 зем.) в області обліковується 95,12 га земель історико-культурного призначення, куди включені землі під об’єктами історичного, архітектурного, археологічного призначення:

  • м. Чернівці - музей діаспори - 0,60 га, краєзнавчий музей - 0,20 га, музей народної архітектури і побуту - 20,0 га, археологічний пам’ятник у Садгірському районі - 2,0 га, городище - 15,0 га;
  • Глибоцький район - історико-архітектурний комплекс старообрядців - 10,7 га;
  • Новоселицький район - пам’ятник історії - 0,3 га;
  • Путильський район - музей-садиба Лук’яна Кобилиці - 0,22 га;
  • Хотинський район - державний історико-культурний заповідник «Хотинська фортеця» - 46,1 га.

 Згідно «Каталогу пам’яток археології Чернівецької області, взятих під державну охорону» в області нараховується 765 таких об’єктів, з них у м.Чернівці виявлено понад 20 пам’яток археології. Площа їх може бути різною і визначається конкретно по кожному об’єкту. Зареєстровані об’єкти площею від 0,01 га до 80 га і більше. Роботи по виявленню нових об’єктів продовжуються.

Крім того, на території м. Чернівці та області знаходиться значна кількість пам’яток містобудування і архітектури місцевого значення. Так, центральна частина м. Чернівці площею 226 га віднесена до заповідної території історико-культурного призначення, згідно відповідного рішення Чернівецької міської ради.

Відповідно до п. 6 Постанови Верховної Ради Української РСР від 18.12.1990 р. «Про земельну реформу» всі підприємства, установи і організації повинні оформити право володіння чи користування землею, або відмовитись від непотрібних їм земель. Оплату інвентаризації земель, виготовлення документів, що посвідчують право власності або користування на них та визначення охоронних зон, покладено на зацікавлені підприємства, організації і установи. Проте за роки земельної реформи питання з виготовлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки історико-культурного призначення, визначення їх охоронних зон, зон обмежень у використанні цих земель, як це визначено законодавством України, досі повністю не вирішено.

З метою наведення порядку у використанні земель, належного ведення державного земельного кадастру, а також оформлення документів на право власності чи користування земельними ділянками та встановлення охоронних зон навколо цих об’єктів, визначення допустимих видів і способів використання таких земель, необхідно прискорити відповідну розробку землевпорядної документації та виготовити документи, що посвідчують право власності чи користування на земельну ділянку.

Корисні посилання

Контактна інформація

Статистика відвідувань

0074297
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всі дні
54
29
141
246
744
1368
74297

Прогноз сьогодні
192

5.24%
13.75%
2.19%
0.19%
0.01%
78.62%

Ваш IP:3.233.242.204

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla templates by L.THEME