Аналіз земель лісогосподарського призначення

До земель лісового фонду відносять землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 га.

У свою чергу землі лісового фонду поділяються на:

 1. лісові:
  • вкриті лісовою (деревною і чагарниковою) рослинністю;
  • не вкриті лісовою рослиннісю, які підлягають залісненню (зруби, згарища, рідколісся, пустирі та інші), зайняті лісовими шляхами, просіками, протипожежними розривами тощо;
 2. нелісові:
  • зайняті сільськогосподарськими угіддями (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища, надані для потреб лісового господарства);
  • зайняті спорудами, пов’язаними з веденням лісового господарства, трасами ліній електропередач, продуктопро- водами та підземними інженерними комунікаціями тощо;
  • зайняті болотами і водоймами, вкрапленими в масиви земель лісового фонду, надані для потреб лісового господарства.

Водночас законодавством України встановлено, що до земель лісового фонду не належать:

 • усі види зелених насаджень у межах населених пунктів, які не віднесені землевпорядною документацією у встановленому порядку до категорії лісів;
 • окремі дерева і групи дерев, чагарники на сільськогосподарських угіддях, садибах, присадибних, дачних і садових ділянках.

Лісовий кодекс України (від 08.02.2006 р. Ng 3404-IV) встановив, що до земель лісогосподарського призначення належать лісові землі, на яких розташовані лісові ділянки, та нелісові землі, зайняті сільськогосподарськими угіддями, водами й болотами, спорудами, комунікаціями, малопродуктивними землями тощо, які надані в установленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства. Віднесення земельних ділянок до складу земель лісогосподарського призначення здійснюється відповідно до земельного законодавства.

У свою чергу лісові землі за структурними особливостями розподіляють за формами власності і користування, за екологічним і господарським значенням, а також за породним складом, віком, повнотою та бонітетом.

Землі лісового фонду можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності фізичних і юридичних осіб.

За формою користування земельні ділянки лісового фонду, в установленому порядку, можуть надаватись спеціальним державним або комунальним лісогосподарським підприємствам у постійне користування, а на умовах оренди - іншим підприємствам, установам та організаціям, у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи для визначеного цільового використання лісових ресурсів, ведення лісового господарства, а також спеціального використання.

З метою диференційованого використання різноманітних властивостей лісів і певної спеціалізації ведення лісового господарства, за їх екологічним і соціально-економічним значенням ліси поділяються на такі категорії:

 • Захисні ліси (виконують переважно водоохоронні, ґрунтозахисні та інші захисні функції);
 • Рекреаційно-оздоровчі ліси (виконують переважно рекреаційні, санітарні, гігієнічні та оздоровчі функції);
 • Ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення (виконують особливі природоохоронні, естетичні, наукові функції тощо);
 • Експлуатаційні ліси.

У лісах можуть бути виділені особливо захисні лісові ділянки з режимом обмеженого лісокористування за нормативами, встановленими Кабінетом Міністрів України. Віднесення земельних ділянок до складу земель лісогосподарського призначення здійснюється відповідно до земельного законодавства.

Відносини, що виникають при використанні земельних лісових ділянок, не врегульовані Лісовим кодексом України, регулюються земельним законодавством.

Обсяг лісокористування в експлуатаційних лісах, лісах спецзон і спецсмуг визначається розрахунковою лісосікою, що не перевищує середньорічного приросту деревини.

Природний склад та вікова структура лісів - важливі характеристики лісового фонду. Відповідність лісоутворюючих порід умовам місцерозташування є одним з головних факторів, що визначають ефективність використання продуктивних сил природи. Сприятливі ґрунтово-кліматичні умови Буковини визначають досить різноманітний породний склад лісів.

Корисні посилання

Контактна інформація

Статистика відвідувань

0074283
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всі дні
40
29
127
246
730
1368
74283

Прогноз сьогодні
144

5.24%
13.75%
2.19%
0.19%
0.01%
78.61%

Ваш IP:3.233.242.204

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla templates by L.THEME