Землі рекреаційного призначення

До земель рекреаційного призначення належать земельні ділянки зелених зон і зелених насаджень міст та інших населених пунктів, навчально-туристських та екологічних стежок, маркованих трас, земельні ділянки, зайняті територіями будинків відпочинку, пансіонатів, об’єктів фізичної культури і спорту, туристичних баз, кемпінгів, яхт-клубів, стаціонарних і наметових туристично-оздоровчих таборів, будинків рибалок і мисливців, дитячих туристичних станцій, дитячих та спортивних таборів, інших аналогічних об’єктів, а також земельні ділянки, надані для дачного будівництва і спорудження інших об’єктів стаціонарної рекреації.

В Чернівецькій області до земель рекреаційного призначення віднесено 80,1 га.

Чернівецька область із неповторною красою гірської частини та Дністровського каньйону з рукотворним водосховищем має всі підстави на значне збільшення об’єктів, відповідно і земель, цієї категорії. Бурхливого розвитку набуває «зелений туризм».

Під туризмом законодавець розуміє тимчасовий виїзд людей із місця постійного проживання в оздоровчих, пізнавальних або професійно-ділових цілях без зайняття оплачуваною діяльністю. Спорт визнається як органічна частина фізичної культури, особлива сфера виявлення та уніфікованого порівняння досягнень людей у певних видах фізичних вправ, технічної, інтелектуальної та іншої підготовки шляхом змаганої діяльності.

Рекреаційні території можуть мати свого землекористувача (землі лісогосподарського призначення, природо-заповідного чи водного фондів). У таких випадках земельні ділянки окремих категорій мають, так би мовити, «подвійне» використання. Так, у лісах та на землях природо-заповідного фонду найчастіше облаштовують навчально-туристичні та екологічні стежки чи марковані траси, будинки відпочинку, пансіонати, спортивні й оглядові площадки тощо.

Земельним кодексом України до земель рекреаційного призначення віднесені також земельні ділянки, надані для дачного будівництва та інших об’єктів стаціонарної рекреації.

З метою належного збереження та відтворення корисних функцій земель рекреаційного призначення необхідно розробити допустимі рівні рекреації, які б забезпечували самовідтворення цих функцій, тобто допустиме антропогенне навантаження на об’єкти та землі рекреаційного призначення.

Основними факторами, які гальмують розвиток рекреаційної індустрії, є: відсутність належної дорожньої мережі з відповідною інфраструктурою щодо надання послуг та вкрай низьке інформаційне забезпечення пропозицій спілкування з природою, старожитностями, про соціально-побутові умови на конкретних об’єктах рекреації у літній та зимовий періоди відпочинку.

Корисні посилання

Контактна інформація

Статистика відвідувань

0074312
Сьогодні
Вчора
Цього тижня
Минулого тижня
Цього місяця
Минулого місяця
Всі дні
69
29
156
246
759
1368
74312

Прогноз сьогодні
240

5.24%
13.74%
2.19%
0.19%
0.01%
78.62%

Ваш IP:3.233.242.204

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla templates by L.THEME